Ceen nuorkauppakamareiden hallitukset 2018

C-alueen kamareiden hallitukset 2018 – onnea ja energiaa tulevaan vuoteen!

Akaan Nuorkauppakamari

akaanhallitus

Mikki Ylevä, VP3
Jaana Koivuniemi, DP
Tuomo Smått, hallituksen jäsen
Lauri Roslin, PRES
Jouni Parikka, hallituksen jäsen
Päivi Tiura-Paavola, IPP
Timo Kallela, VP2
Joonas Määttä, VP1

 

 

JCI United

united_hallitus

Antti Lehtinen: TREAS
Asen Velichkov: LIO
Maiju Huhta: SEC
Antti Ivanoff: INT
Christian Kutschke: COM
Reyver Serna : IND
Enrique Montaño: DP
Juha Heiskanen: IPP
Jouni Markkanen: PRES

 

 

Jyväskylän Nuorkauppakamari

Jyväskylän nuorkauppakamarille on valittu uusi hallitus toimintavuodelle 2018. Uudeksi puheenjohtajaksi äänestettiin Tapio Honkonen. Muut hallituksen jäsenet varapuheenjohtajuusjärjestyksessä ovat Susanna Hämäläinen (DP/LOM), Milla Tietäväinen (BUS/COM), Kati Karhu (IND) ja Thomas Mohr (INT). Virkailijoiksi valittiin Heini Kannisto (TREAS), Annika Karjalainen (LIO), Katariina Vuorela (SECY) ja Mira Manninen (IPP).

Hallitus2018Kuvassa alarivissä PRES Tapio Honkonen ja DP/LOM Susanna Hämäläinen. Ylärivissä vasemmalta lähtien Thomas Mohr, Kati Karhu, Mira Manninen sekä Milla Tietäväinen. Kuvasta puuttuvat virkailijat, jotka valittiin rooleihin vasta vaalikokouksen jälkeen.

 

 

 

 

 

 

 

Kankaanpään Nuorkauppakamari

kankaanpaanhallitus

Vasemmalla ylhäällä VP, IND Toni Tolonen ja SECY Jukka Kangasniemi.

Alhaalla vasemmalta VP, DP ja COM Jenna Alakoski, PRES Jasmina Ala-Karvia ja IPP Leena Luoma.

 

 

Keurusselän Nuorkauppakamari

keurusselanhallitus
PRES – Hanna Söderström
VP1 / DP  – Teemu Laitinen
VP2 / INT  – Sanna Tukia-Le Nguyen
VP3 / LIO – Janne Sievälä
IPP  ja SECY  – Doris Hakala
TREAS  ja hallituksen jäsen Noora Mäkiaho
IND Anu Huhtala

Kuvassa ”etänä” Janne ja Sanna

 

 

Kokkolan Nuorkauppakamari

kokkolanhallitus

Puheenjohtaja PRES Satu Tausta
Edellinen puheenjohtaja IPP Miia Pesonen
Valmistautuva puheenjohtaja DP Eeva Välikangas-Yli-Koski
Sihteeri SECY Antti Neuvonen
Rahastonhoitaja TREAS Milka Kivijärvi
Tiedottaja LIO Tanja Saukko

Lohkopäälliköt:
Koulutus IND Roosa Risikko
Yhteiskunta/projektit COM Joni Autio
Tapahtumat LOM Alexandra Haapala
Kansainvälisyys INT Eija Kärkinen

 

 

 

Luoteisen Keski-Suomen Nuorkauppakamari

luoteinen

PRES Kimmo Risunen
IPP Tarja Niskanen
DP Asta Kantonen
MC Elina Äijänen
INT Ossi Jokinen (puuttuu kuvasta)
LIO Marika Marttinen

 

 

 

Muuramen Seudun Nuorkauppakamari

muuramenhallitus

PRES Johanna Roine
DP Sami Kemell
VP 2 Sinituulia Lotta
VP 3 ja SECY Juho Minkkinen
TREAS Antti Laakoli
IPP Johanna Pitkänen
Markkinapäällikkö Pale Hänninen

 

 

Pirkanmaan Nuorkauppakamari

pinkkhallitus

PRES Hanna Kallio-Kokko
DP Anne-Mari Mansikka
COM Henri Mäkelä
IND Laura Ristaniemi
LOM Hanna Mörö
TREAS Heidi Alitalo
SECY Vilhelmiina Jalonen
LIO Hanna Vuorinen
IPP Satu Herrainsilta

 

 

 

Porin Nuorkauppakamari

porinhallitus

Kuvassa vasemmalta oikealle:

Antti-Jussi Vesa, vuoden 2018 tiedottaja (LIO)
Samuli Metsämarttila, vuoden 2018 valmistautuva puheenjohtaja (DP)
Laura Pullinen, vuoden 2018 sihteeri (SECY)
Saila Järvinen-Junttila, vuoden 2018 hallituksen puheenjohtaja (PRES)
Joni Jokela, vuoden 2018 2.varapuheenjohtaja (IND)
Mari Viljanen, vuoden 2018 väistynyt puheenjohtaja (IPP)
Juho Poskiparta, vuoden 2018 1.varapuheenjohtaja (COM)
Danuta Jaakkola, vuoden 2018 3.varapuheenjohtaja (LOM)

Kuvasta puuttuu Jenni Mäensivu, joka toimii vuoden 2018 rahastonhoitajana (TREAS)

 

 

 

Rauman Nuorkauppakamari

raumanhallitus

Jenni Mäenpää, LIO
Turkka Toivola, VP1
Kalle Lahti, TREAS
Antti Lehto, SECY
Ville Anttila, VP2
Iiro Ignatius, Jäsen/Henkivartiokaartinpäällikkö
Jaana Isotalo, IPP
Pauliina Nordberg, PRES
Jussi Heino, Jäsen/Pastori.
Niina Pekonen VP3
Kuvasta puuttuu Jere Lahdenperä, Perinnemerkki

 

Seinäjoen Seudun Nuorkauppakamari

seinajoki

PRES – Puheenjohtaja Viliina Hopiavuori
DP -Valmistautuva puheenjohtaja Katriina Marjamäki
IPP – Edellinen Puheenjohtaja Kimmo Kulmala
COM – Yhteiskuntalohko Johanna Akkala
LIO – Tiedotus Anssi Murtonen
SECY – Sihteeri Suvi Takala
IND – Yksilölohko (koulutus) Anniina Ojanperä
TREAS – Talous Pia Luukko
INT – Kansainvälisyys Olga Hirvonen
LOM – Yhdistyslohko (tapahtumat) Mikko Kesäniemi
MC – Seremoniamestari Jari Puolijoki

 

 

Suupohjan Nuorkauppakamari

suupohjanhallitus

PRES Eija Pakkanen
DP Eija Venäläinen
IPP Mikko Ylihärsilä
LIO Matti Uutela
LOM Reetta Pitkäkoski
SECY Anne Leskinen

 

 

Tammerkosken Nuorkauppakamari

PRES Juha Herrainsilta
COM Mia Danielsson
INT Jussi Toivonen
IND Lauri Ukkonen
LOM Markus Koskinen
TREAS Ville Reuna
LIO Antti Kulmanen
SECY Marja-Leena Savisaari
IPP Hannu Järvimäki.
tammerkoskenhallitus

Hallituksen kuvan jäsenet: (vasen takarivi) Jussi Toivonen, Antti Kulmanen, Lauri Ukkonen, Ville Reuna ja (vasen keskirivi) Marja-Leena Savisaari, Hannu Järvimäki ja Mia Danielsson sekä edessä Juha Herrainsilta. Kuvasta puuttuu Markus Koskinen. 

 

Tampereen Nuorkauppakamari

tnkkhallitus

Pres Markus Niemi
Vp1 int Heikki Ihanamäki
Vp2 com Matti Manner
Vp3 ind Risto Mäkinen
Vp4 lom Marko Männynsalo
Lio Henri Liljeroos
Treas Jarkko Sipiläinen
Secy Ville Ojanen
Ipp Lauri Oksanen

 

Vaasan Nuorkauppakamari

vaasanhallitus

Kuvassa vasemmalta Anne Hietala IND, Lääkäri, Mehiläinen Oy
Maija Korja IPP/TREAS, DI, HSE Manager, Wärtsilä Oyj
Heidi Similä PRES, Yrittäjä, HTM, Isännöinti Mäkinen Oy
Mari Huuhka, BUS, Partner, Relationship manager @ Gambit Oy
Linda Holmgren, Secy, KTM, matkaopas, yrittäjä

 

 

Valkeakosken Nuorkauppakamari

PRES Teijo Solio
DP Simo Rokka
IPP Arttu Laine
TREAS Joni Nieminen
SECY Marika Kaukonen
LIO Iida Muteli
INT Jani Hinkka
IND Roope Vuorinen
COM Janne Kallio
LOM Jesse Soini
MC Jouni Heikkilä

 

Vammalan Nuorkauppakamari

vammalahallitus

Pres Liisa Vasanko
Lio Aino Kulmala
Treas/Secy Emma Rinne (virkailija-statuksella, ei kuvassa)
Ipp Jani Piirainen
MC Jani Hukkanen

You may also like...

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *